خلاقیت, دسته‌بندی نشده

رفع پرز لباس

رفع پرز لباس

ایجاد پرز بر روی لباس‌ها کابوس بسیاری از ما است، به‌خصوص در مورد لباس‌هایی که به آن‌ها علاقه‌مند هستیم و همیشه سعی می‌کنیم آن‌ها را تمیز و مرتب نگه‌داریم.

به عقیده بسیاری از افراد، پرزدار شدن نشانه‌ای از فرسوده‌شدن لباس است و به این معنا است که باید با آن خداحافظی کرده و به فکر خرید یک لباس جدید باشیم، اما این موضوع همیشه صادق نیست. راهکارهایی برای رفع پرز لباس و درنتیجه افزایش عمر لباس‌ها وجود دارد. اگر شما هم علاقه‌مند به دانستن این راهکارها هستید، ما را همراهی کنید.

چه عواملی باعث ایجاد پرز بر روی لباس‌ها می‌شوند؟

مهم‌ترین علت ایجاد پرز بر روی لباس‌ها، سایش آن‌ها است. اگر به لباس‌هایتان دقت کنید، متوجه می‌شود که بخش پرزدار شده آن بیشتر در معرض سایش کیف یا در زیر کمربند شما قرار دارد، البته این تنها دلیل ایجاد این پرزها نیست؛ در بسیاری از موارد، استفاده از مواد شوینده نامناسب و یا شست‌و‌شوی بیش‌ازحد لباس‌ها این پرزها را به وجود می‌آورند، اما نگران نباشید! روش‌هایی که در ادامه بیان خواهیم کرد به شما برای رفع این پرزها کمک می‌کنند.

روش‌های برطرف کردن پرز لباس‌ها

روش‌های زیادی برای این کار وجود دارد که ما در اینجا به بهترین و کم‌هزینه‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

استفاده از نوارچسب

اگر دقت کرده باشید، پرزها به‌راحتی از روی لباس‌ها جدا می‌شوند، اما به دلیل زیاد بودن، نمی‌توان آن‌ها را با دست برطرف کرد. این پرزها به‌راحتی به نوارچسب می‌چسبند، پس بهتر است تا مقداری نوارچسب را دور دستتان بپیچید و با فشردن آن بر روی پارچه و جدا کردن یک‌باره، پرزها را جدا کنید.

از یک تیغ استفاده کنید

یک روش آسان و بدون هزینه برای خلاص شدن از شر پرز لباس‌ها، استفاده از تیغ است. تنها کافی است که آن را بر روی لباس بکشید و پرزها را بتراشید، البته باید این کار را به ‌آرامی و با احتیاط انجام دهید و اگر پارچه کهنه، دارای سوراخ و یا ظریف است، از روش دیگری استفاده کنید.

استفاده از یک ماشین ریش‌تراش هم می‌تواند ایده خوبی برای این کار باشد. هرچند که حفظ آرامش و دقت در حین استفاده از آن‌هم ضروری است.

مو و پرزها را با یک برس از لباس جدا کنید

لباس‌ها معمولاً مو و پرز سایر لباس‌ها را هم به خود می‌گیرند، به‌خصوص زمانی که رطوبت آن‌ها توسط خشک‌کن گرفته‌شده باشد. سعی کنید تا حد امکان لباس‌ها را در فضای آزاد خشک کنید. درصورتی‌که مو یا پرز سایر لباس‌ها را مشاهده کردید، یک برس را به ‌آرامی روی لباس بکشید.

رفع پرز لباس _1

در حین شست‌و‌شو از مواد طبیعی استفاده کنید

یکی از موادی که می‌توانید به‌عنوان یک شوینده و حلال قوی مورداستفاده قرار دهید، سرکه است. استفاده از سرکه برای از بین بردن پرز لباس‌ها هم توصیه می‌شود. کافی است تا یک‌چهارم فنجان سرکه را به ماشین لباسشویی اضافه کنید تا هم تمیزی لباس‌ها را مشاهده کنید و هم شاهد از بین رفتن پرزها باشید.

استفاده از دستکش پلاستیکی

مو و پرزها به‌راحتی به یک دستکش پلاستیکی می‌چسبند، پس شانس خود را امتحان کنید و یک دستکش پلاستیکی را در دست کرده و روی لباستان بکشید.

اجازه ندهید تا دستمال‌کاغذی خیس یا پنبه با لباس در تماس باشد

بسیاری از پرزهای ایجاد شده بر روی لباس، حاصل شسته شدن لباس به همراه دستمال‌کاغذی یا الیاف پنبه است. لباس‌های پرزدار را تا حد امکان جداگانه بشویید و قبل از شست‌و‌شو جیب آن‌ها را خالی کنید.

از یک قیچی استفاده کنید

استفاده از یک قیچی کوچک هم می‌تواند در این زمینه راه‌گشا باشد. به شرطی که دقت کنید و تنها پرزهای اضافی را از روی لباس جدا کرده و آسیبی به آن وارد نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *