پارچه پوشاک, دسته‌بندی نشده

بهترین پارچه برای کت و شلوار

کت و شلوار به‌عنوان لباس رسمی مردان شناخته‌شده است و از این‌جهت برای بسیاری از افراد، نوع کت و شلوار و حتی پارچه آن بسیار با اهمیت است؛ این درحالی است که برخی فکر می‌کنند تفاوتی چندانی میان کت و شلوارها وجود ندارد. شاید اولین چیزی که در هنگام خرید کت و شلوار به چشم می‌خورد قیمت آن است و تفاوت قیمتی که میان کت و شلوارهای مختلف وجود دارد، این تفاوت در قیمت کت و شلوارها به‌ عوامل گوناگونی بستگی دارد، عواملی همچون برند، نوع دوخت، و از همه مهم‌تر به نوع پارچه‌ای که برای کت و شلوار استفاده شده است که از این عوامل، پارچه بیشترین تاثیر را در قیمت کت و شلوار دارد.

علاوه بر نقشی که انتخاب پارچه در قیمت تمام شده کت و شلوار ایفا می‌کند، می‌تواند جلوه و جذابیت خاصی را در کت و شلوار ایجاد نماید. استفاده از پارچه مناسب، باعث بهبود کیفیت کت و شلوار می‌شود و درصورتی‌ که پارچه‌های مورد استفاده از کیفیت قابل قبولی برخوردار نباشد، باعث افت کار و در نتیجه کاهش قیمت آن خواهد شد. با تمام این توضیحات، انتخاب بهترین پارچه برای کت و شلوار، کار چندان ساده‌ای نخواهد بود، به‌ همین دلیل در ادامه این مطلب، بهترین پارچه برای دوخت کت و شلوار را به شما معرفی خواهیم کرد تا در صورت نیاز، بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

انتخاب بهترین پارچه برای کت و شلوار

پارچه های پشمی

شاید کمتر کسی بداند که یکی از بهترین پارچه‌های کت و شلوار، پارچه‌های پشمی هستند. اغلب این‌گونه تصور می‌کنند که از پارچه‌های پشمی تنها می‌توان در فصول سرد سال استفاده کرد، در حالی که این‌گونه نیست و کت و شلوارهای دوخته شده از پارچه‌های پشمی را می‌توان در تمام فصول سال استفاده کرد.

در این نوع پارچه‌ها، الیاف پشمی به‌گونه ای بافته می‌شوند که می‌توان از آن، انواع لباس‌های مختلف از جمله، کت و شلوارهایی با جنس‌های خنک و بسیار زیبا تولید کرد.

کت و شلوارهایی که از جنس پشم تهیه شده‌اند، به‌ دلیل تراکمی که دارند از استحکام فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده و این درشرایطی است که این محصولات با استفاده از الیاف ظریف پشم بافته شده و همین امر زیبایی کار را دو چندان خواهد کرد.

بهترین پارچه برای کت و شلوار_پارچه پشمی

پارچه پشمی

دلایل استفاده از پارچه پشمی برای دوخت کت و شلوار

خاصیت ضد آب

معمولا بیشتر مردم سعی می‌کنند از کت و شلوار در فصول گرم سال استفاده نکنند، چراکه باعث ایجاد عرق و بوی نامطبوع می‌شود، اما بهتر است بدانید که کت و شلوارهای پشمی عرق را به خود جذب نکرده و همین امر مانع از ایجاد بوی نامطبوع پس از چندین ساعت استفاده از کت و شلوار خواهد شد.

علت این امر را می‌توان به‌دلیل وجود ماده‌ای به نام لانولین در پوست گوسفند دانست. لانولین یا چربی پشم، این خاصیت را دارد که آب را به خود جذب نمی‌کند. البته تا حدودی این ماده در کارخانه‌ها موقع آماده‌سازی پشم جهت تولید پارچه، از سطح پشم زدوده می‌شود اما خاصیت کلی آن از بین نمی‌رود و همین موجب شده‌است کت و شلوارهای تولید‌ شده از پارچه پشمی آب و عرق بدن را به خود جذب نکنند.

خاصیت درخشندگی

معمولا پارچه‌های پشمی در مقایسه با سایر پارچه‌های کت و شلواری، دارای قیمت بالاتری هستند که علت آن درخشندگی پارچه‌های پشمی است.

به‌دلیل وجود سطحی نرم و بافتی طبیعی در پارچه‌های پشمی، قدرت جذب رنگ این نوع پارچه‌ها بسیار بالا بوده و این مقدار جذب به‌گونه ای است که تصور می‌شود این رنگ، همان رنگ اصلی پشم بوده‌است؛ به‌ این‌ ترتیب، پارچه به‌صورت یکپارچه و درخشان نشان داده خواهد شد. کت و شلوارهای تولید شده از پارچه پشمی به‌دلیل همین ویژگی درخشندگی، با شتشوی گاه‌ به‌ گاه و یا حتی با کشیدن یک برس ساده، می‌تواند سال‌ها درخشندگی و رنگ خود را حفظ نمایند.

مناسب برای تمام فصول

استفاده از کت و شلوارهای دوخته‌شده از پارچه‌های پشمی، در فصول سرد سال می‌تواند عایق گرمایی بسیار خوبی باشد؛ علاوه‌بر آن به‌دلیل وجود فواصل میان بافت‌های آن می‌تواند موجب رطوبت تبخیر گردد، همچنین علاوه بر وجود پارچه‌های پشمی با قابلیت عایق گرما، پارچه‌های نازکتری نیز از جنس پشمی وجود دارند که مناسب فصول گرم سال تهیه شده‌اند. این نوع پارچه‌ها از لایه نازک پشم تهیه شده‌اند که برای استفاده در تابستان بسیار مناسب هستند.

تنوع زیاد

کت و شلوارهایی که از پارچه‌های پشمی تهیه شده‌اند از تنوع بسیار خوبی بهره‌مند می‌باشند و تولید این نوع پارچه‌ها در انواع گوناگون و متنوع صورت می‌گیرد. علت این امر را می‌توان در روش‌های مختلفی که در تنیده شدن بافت‌های این نوع پارچه به‌کار می‌رود، دانست. تنوع و گوناگونی این نوع پارچه‌ها در کت و شلوار به‌صورتی است که می‌توان کت و شلوارهایی را که از جنس‌های مختلف پارچه‌های پشمی تولید می‌شوند را در طبقه‌بندی‌های مختلف از معمولی تا لوکس قرار داد.

ظاهر زیبا

پارچه‌های پشمی این قابلیت را دارند که شکل محل قرارگیری را به‌خود خواهندگرفت، به این‌ترتیب با پوشیدن کت و شلوارهای دوخته‌شده از پارچه پشمی، این نوع کت و شلوارها به‌خوبی روی شانه و سرسینه قرار گرفته و ظاهر زیبایی را به فرد می‌بخشد.

پارچه‌های ابریشمی

کت و شلوارهای ابریشمی درمیان انواع کت و شلوارهای مختلف دارای بالاترین قیمت می‌باشند. علت این امر را می‌توان در پارچه‌های استفاده شده در این کت و شلوارها دانست، چرا که تولید پارچه‌های ابریشمی به‌دشواری صورت گرفته و به‌این‌ترتیب، پارچه‌های تولید‌ شده بسیار لوکس و گران‌قیمت هستند.

پارچه‌های ابریشمی دارای بافتی بسیار نازک و لطیف بوده و همین موضوع سبب شده‌ است از این پارچه اغلب برای آستر کت و شلوارهای پشمی کاربرد داشته باشد.

بهترین پارچه برای کت و شلوار _ پارچه ابریشمی

آیا پارچه‌های نخی، بهترین پارچه برای کت و شلوار هستند؟

پارچه‌های نخی نیز در زمره پارچه‌های مناسب برای دوخت کت و شلوار به‌شمار می‌روند. این پارچه‌ها مناسب افرادی هستند که همیشه از کت و شلوارهای معمولی استفاده می‌کنند و یا اینکه دائمأ در حال عوض کردن کت و شلوار خود هستند، چرا که این نوع از پارچه‌های کت و شلواری نسبت به سایر پارچه‌ها قیمت چندانی ندارند. البته بهتر است بدانید همین پارچه‌های نخی نیز دارای درجه‌بندی متوسط تا عالی می‌باشند.

بهترین پارچه برای کت و شلوار _ پارچه نخی

ویژگی‌های پارچه‌ نخی:

قابلیت عبور جریان هوا

اغلب افراد استفاده از کت و شلوارهای نخی را در فصول گرم سال به سایر کت و شلوارهای دوخته‌شده از جنس‌های دیگر ترجیح می‌دهند. پارچه‌های نخی این قابلیت را دارند که جریان هوا را به‌خوبی از خود عبور داده و باعث خنک نگه داشتن بدن در هوای گرم تابستان خواهند شد.

قیمت مناسب

همان‌طور که در بخش قبل اشاره شد، پارچه‌های نخی نسبت به دیگر پارچه‌های کت و شلواری، قیمت مناسب تری دارند و به‌این‌ترتیب، بهترین نوع کت و شلوارهای نخی از نمونه‌های پشمی ارزان‌تر می‌باشند؛ در واقع این کت و شلوارها برای افرادی که به‌دنبال قیمت‌های پایین هستند بسیار مناسب خواهند بود.

مراقبت آسان

شست‌وشو و مراقبت از کت و شلوارهای نخی نیازمند شرایط خاصی نیست، به‌ طوری که می‌توان برای شستن آن‌ها از ماشین‌های لباسشویی کمک گرفت، درحالی‌که کت و شلوارهای پشمی نیاز به مراقبت ویژه‌ای داشته و می‌بایست برای شست‌وشوی آن‌ها به خشکشویی مراجعه نمود.

استفاده آسان

کت و شلوار نخی برای افرادی که مدام در سفر هستند بسیار مناسب بوده، چرا که نیاز به مراقبت چندانی نخواهد داشت؛ مثلا کت و شلوارهای پشمی را نمی‌توان مدت طولانی تا کرده و داخل کاور یا چمدان نگه داشت، اما کت و شلوارهای نخی درصورتی که مدت زمان طولانی در داخل کاور قرار گیرند نهایتا چروک شده که می‌توان با استفاده از یک اتو آن را به حالت اولیه برگرداند.

پارچه های کتان

کت و شلوارهایی که از پارچه کتان تهیه شده‌اند نیز دارای قیمت بالایی بوده و البته این نوع پارچه‌ها و به‌طبع کت و شلوارها، بسیار شیک و لوکس می‌باشند. عده زیادی از افراد معمولا کت و شلوارهای دوخته شده با پارچه کتان را به کت و شلوارهای نخی و پشمی ترجیح می‌دهند.

ویژگی‌های پارچه کتان:

نوع بافت

نوع بافت پارچه‌های کتان نسبت به پارچه‌های نخی بسیار نرم‌تر بوده و از این‌جهت برای استفاده در برخی شرایط همچون مهمانی‌های شبانه که معمولا فرد ممکن است در حالت‌های مختلفی قرار بگیرد مناسب خواهد بود. به این‌ترتیب قابلیت حرکت فرد در این نوع کت و شلوارها بسیار راحت‌تر می‌شود.

علاوه‌بر استفاده از این نوع کت و شلوارها در مراسمات رسمی، از کت و شلوارهای کتان می‌توان برای مجالس غیر رسمی نیز استفاده نمود.

ایجاد چروک

به‌علت نوع بافت و ماهیت کلی پارچه‌های کتان، معمولا کت و شلوارهایی از این جنس تهیه می‌شوند سریع‌تر دچار چروک می‌گردند، البته لازم به‌ذکر است اتوکشی این نوع پارچه‌ها نسبت به پارچه‌های نخی راحت‌تر خواهد بود، همچنین در پارچه‌های کتان معمولا رد چروک بر روی کت و شلوار باقی نمی‌ماند.

قابلیت تنفس

از ویژگی‌های مهم پارچه‌های کتان قابلیت تنفس آن‌ها است. معمولا کت و شلوارهایی که با پارچه‌های کتان تولید می‌شوند به تن نمی‌چسبند و کاملا سبک بوده و حتی می‌توان گفت دارای وزنی بسیار سبک‌تر از پارچه‌های نخی می‌باشند، همچنین به‌دلیل قابلیت جذب پایین آب، درصورتی که خیس شوند خیلی زود خشک خواهند شد.

بهترین پارچه برای کت و شلوار_پارچه نخی

پارچه کتان

هرچند امروزه به‌علت کمبود وقت، اغلب افراد ترجیح می‌دهند کت و شلوارهای خود را به‌صورت آماده خریداری کنند، اما هنوز هم بعضی از مردم که اهمیت بیشتری برای نوع پوشش خود قائل هستند، با انتخاب بهترین پارچه برای کت و شلوار خود، سعی می‌کنند کیفیت کت و شلوارهای مورد استفاده خود را بالا ببرند. امیدواریم با گردآوری مطالب فوق، توانسته باشیم کمک کوچکی برای معرفی بهترین پارچه‌های کت و شلواری به شما داشته باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *