دسته‌بندی نشده

از بین بردن چروک پیراهن بدون اتو

از بین بردن چروک پیراهن بدون اتو

داشتن پیراهن‌‌های بدون چروک و مرتب یکی از دغدغه‌های بسیاری از افراد است، به خصوص زمانی که شرایط اتوکردن وجود نداشته باشد. به‌طور حتم، این اتفاق برای همه ما پیش آمده است که قصد پوشیدن پیراهنی را داشته‌ایم اما وقتی به‌سراغ آن می‌رویم با چروک‌هایی مواجه می‌شویم که در اثر فشردگی لباس‌ها در کمد یا چمدان و یا اتو نزدن به آن‌ها پس از شستشو، ایجاد شده‌اند.

برای از بین بردن چروک پیراهن، اگر شرایط اتو زدن وجود داشته باشد که مشکلی نیست، اما درصورتی‌که اتویی در دسترس نباشد و یا حتی ممکن است برق قطع باشد چه باید کرد؟ مسلمأ برای از بین بردن چروک پیراهن، راه‌حل‌هایی وجود دارد و با استفاده از چند روش ساده می‌توان چروک‌های پارچه را برطرف کرد. در ادامه برخی از این روش‌ها را برای استفاده شما مورد بررسی قرار می‌دهیم.

استفاده از سشوار

برای از بین بردن چروک پیراهن و درصورت نبود اتو، می‌توانید از وسایلی دیگری برای این‌کار استفاده کنید. سشوار یک پیشنهاد فوق‌العاده برای این مواقع به‌شمار می‌رود. پیراهن را روی یک سطح صاف قرار داده و سشوار را بر روی قسمت‌های چروک لباس خود حرکت داده و جلو و عقب ببرید. بهتر است قبل از این کار کمی لباس خود را مرطوب کنید؛ در این‌صورت، چروک‌ها راحت‌تر از بین می‌روند.

بخار آب

یکی دیگر از ترفندهای از بین بردن چروک پیراهن، استفاده از بخار آب است. این روش به‌ویژه برای زمان‌هایی که در مسافرت هستید مناسب خواهد بود. پس از خارج کردن لباس‌ها از داخل چمدان، تمام آن‌ها را روی یک رخت‌آویز قرار داده و پس از دوش گرفتن و خارج شدن از حمام، لباس‌های آویزان بر روی رخت‌آویز را برای مدتی در معرض بخار آبی که در حمام وجود دارد قرار داده و در و پنجره حمام را ببندید؛ به‌این‌ترتیب چروک‌های پیراهن به‌راحتی از بین می‌روند.

حوله مرطوب

برای از بین بردن چروک پیراهن، می‌توانید از حوله مرطوب استفاده کنید؛ به‌این‌صورت که لباس چروک را روی یک سطح صاف، پهن کنید و سپس یک حوله مرطوب را بر روی آن قرار دهید و سعی کنید تا جایی که می‌توانید حوله را بر روی سطح لباس فشار دهید، پس از آن لباس را آویزان کرده تا خشک شود.

محلول آب و سرکه

استفاده از محلول آب و سرکه سفید نیز راه حل مناسبی برای از بین بردن چروک پیراهن محسوب می‌شود. برای این کار مقداری سرکه سفید را با حدود سه برابر آب ترکیب کرده و محلول ساخته شده را بر روی چروک‌های پیراهن اسپری کنید و پس از آن اجازه بدهید لباس‌تان خشک شود. خواهید دید هیچ‌گونه اثری از چروک‌ها بر روی پیراهن شما باقی نمی‌ماند.

استفاده از بخار کتری

یکی دیگر از روش‌های از بین بردن چروک پیراهن، استفاده از بخار کتری است. مقداری آب را در کتری ریخته و آن را به جوش بیاورید. با خارج شدن بخار آب از کتری، پیراهن چروک را به فاصله مناسب و در معرض بخار خارج‌شده از کتری قرار دهید. این‌کار به‌سرعت چروک‌های ایجاد شده بر روی پیراهن را از بین خواهد برد.

استفاده از تابه یا قابلمه به عنوان اتو

برای از بین بردن چروک پیراهن، می‌توانید یک اتوی سریع بدون نیاز به برق و مطمئن بسازید. برای این‌کار می‌بایست یک تابه یا قابلمه را پر از آب کرده و زمانی‌که آب داخل قابلمه یا تابه جوش آمد، آن را با احتیاط خارج کرده و همانند یک اتو، کف آن را بر روی سطح لباس خود بکشید تا چروک‌های آن‌را برطرف کند. دقت داشته باشید که کف این وسایل تمیز باشند و آغشته به دوده یا چربی نبوده باشند.

استفاده از اتوی مو

درهنگام مواجه شدن با چروک لباس‌هایتان با کمی دقت به اطراف و به‌کار بردن کمی خلاقیت‌ می‌توانید از برخی لوازم موجود در منزل برای از بین بردن چروک پیراهن خود استفاده نمایید. یکی از این ابزارها که تقریبأ در اغلب منازل یافت می‌شود، اتو مو است. این وسیله به‌ویژه برای از بین بردن چروک برخی قسمت‌های لباس مانند یقه پیراهن‌های مردانه انتخاب خوبی محسوب می‌شود، اما باید دقت داشته باشید؛ اول اینکه درجه مناسبی را برای استفاده از آن انتخاب کنید چراکه ممکن است موجب سوزاندن پیراهن شود و دوم اینکه قبل از استفاده، سطح اتوی مو را کاملا تمیز کرده و مطمئن باشید چیزی به آن نچسبیده باشد.

از بین بردن چروک پیراهن با اتو مو

استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی

از دیگر راه‌حل‌های امتحان‌ شده برای از بین بردن چروک پیراهن، استفاده از خشک‌کن ماشین لباسشویی است. برای این‌کار، کمی آب را به چروک‌های لباس اسپری کرده و به‌همراه یک لباس خیس و چند قالب کوچک یخ در داخل خشک‌کن ماشین لباسشویی قرار دهید. با آب شدن یخ‌ها بخاری ایجاد می‌شود که باعث صاف شدن چروک‌ها خواهد شد. پس از گذشت ۱۵ دقیقه، لباس‌ها را از ماشین لباسشویی خارج کرده و خواهید دید که چروک‌های لباس از بین رفته‌اند.

از بین بردن چروک پیراهن با خشک کن ماشین لباسشویی

روش‌هایی که برای از بین بردن چروک پیراهن به شما معرفی شدند، روش‌هایی ساده و بی دردسر هستند که برای همه افراد قابل انجام می‌باشند. این روش‌ها به‌خصوص برای زمانی که در مسافرت به‌سر می‌برید، بسیار مناسب و کابردی می‌باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *