دسته‌بندی نشده

پارچه مناسب کت تک

پارچه مناسب کت تک1

کت‌های تک موجود در بازار اغلب از پارچه‌هایی از جنس پارچه فاستونی، پارچه کرپ و پارچه پشمی دوخته می شوند. البته این جنس پارچه بر اساس فصلی که کت مورد نظر قرار است پوشیده شود متفاوت است. مثلا در فصل زمستان از پارچه‌های ضخیم‌تر برای دوخت انواع کت‌ها استفاده می‌شود و در فصل تابستان کت‌ها را با پارچه‌های نازک‌تر و مناسب فصل گرما می دوزند.

این نوع کت‌های تک در مکان‌های متفاوتی از جمله مهمانی ها ، فضاهای کاری ، سازمان‌ها و جلسات اعم از جلسات رسمی یا نیمه رسمی پوشیده می‌شوند. بنابراین پارچه‌ی آنان نیز مطابق مکان استفاده از آن با هم متفاوت است. مثلا پارچه‌ی کت مورد استفاده در جلسات کاری با کت اسپورت مورد استفاده در قرارهای دوستانه کاملا متفاوت است. همین تفاوت در نوع پارچه سبب تفاوت در قیمت انواع کت‌ها نیز می‌شود که البته این تفاوت قیمت هم بستگی به کیفیت پارچه و هم دوخت آن دارد.

جنس پارچه ای که برای دوخت یک کت بکار می رود یکی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند بر روی قیمت آن کت تاثیر بگذارد. البته صرف هزینه‌ی بالاتر برای خرید این نوع کت‌ها بسیار به صرفه اسن زیرا استفاده از جنس خوب برای این نوع لباس قطعا بر روی طول عمر لباس تاثیر خواهد گذاشت.

اکنون دریافتیم که انتخاب جنس پارچه استفاده شده برای انواع کت تک به لحاظ مقاوم بودن آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اکنون با چند پارچه‌ی مناسب برای انواع کت تک آشنا شویم.

 

پارچه مناسب کت تک2

پارچه پشمی

این پارچه به دلیل ضخامت بالا و نوع بافت گرمی که دارد مناسب فصل سرد زمستان هست، اما کت دوخته شده با این نوع پارچه بسیار شیک و زیبا است و از نظر استحکام نیز به گونه‌ای است که می‌توان آن را در تمامی فصول سال پوشید. البته باید به این مهم اشاره کرد در خصوص پارچه های پشمی میزان ضخامت یا به عبارت گرماژ این نوع پارچه ها هم می توانند با هم متفاوت باشد.

پارچه نخی

یکی دیگر از پارچه‌هایی که برای دوخت انواع کت‌های تک از آن‌ها استفاده می‌شود پارچه‌های نخی هستند. این نوع پارچه ها در مقایسه با پارچه های پشمی قیمت بالایی ندارند. اغلب کت‌های معمولی با این نوع پارچه دوخته می‌شوند. پارچه‌های نخی در انواع مختلف و با کیفیت‌های متفاوتی در بازار موجود است. پارچه‌ی نخی برای افرادی که می‌خواهند کت‌های معمولی داشته باشند و دائما آن‌ها را عوض کنند مناسب است.

پارچه ابریشمی

از پارچه‌های ابریشم معمولا برای دوخت استر انواع کت‌ها استفاده می‌شود. دوخت این نوع پارچه‌ها سخت‌تر از دیگر پارچه‌های مناسب کت تک است. پارچه‌های ابریشمی به دلیل بافت بسیار سبک و ظریف در برابر پارگی مقاومت چندانی از خود نشان نمی‌دهند.

پارچه کتان

برای دوخت انواع کت‌های تک لوکس و شیک از پارچه‌های کتان استفاده می‌شود. از کت‌های کتان در مهمانی‌ها و مجالس غیررسمی استفاده می‌شود. همینطور برای دوخت انواع کت‌های اسپرت نیز از پارچه کتان استفاده می‌شود. این نوع پارچه، بافت نرم‌تری نسبت به پارچه‌های نخی دارند.

 

پارچه مناسب کت تک1

پارچه دیور

این پارچه بافت شبکه‌ای دارد و در بافت آن از ماشین‌های گردبافی استفاده می‌شود. دیور از انواع پارچه‌ی کشی محسوب می‌شود اما میزان کشسانی آن بسته به میزان لاکرا استفاده شده در آن دارد. دیور از انواع پارچه‌ی با مقاومت بالا است و به همین دلیل میان تولیدکنندگان پوشاک از محبوبیت بالایی برخوردار است. این پارچه یکی از بهترین پارچه‌ها در دوخت انواع کت می‌باشد.

پارچه فیلازت

پارچه فیلازت، یکی از پارچه‌های محبوب از خوانواده کرپ می‌باشد که یکی از بهترین پارچه‌ها برای دوخت انواع کت‌های مردانه می‌باشد. این پارچه از لحاظ ثبات رنگ در شستشو، مقاومت بسیار بالایی دارد، همچنین این پارچه کاملا ضد چروک بوده، پرز نمی دهد و لول نیز نمی‌شود. این پارچه مناسب انواع کت‌های مردانه برای پوشش در همه‌ی فصول سال می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *