دسته‌بندی نشده

پارچه کریشه

پارچه کریشه2

پارچه کریشه ضخامت بسیار کمی دارد برای فصل‌های گرم تابستان مناسب است. جنس این پارچه از الیاف‌های مختلفی مانند پلی‌استر و الیاف مصنوعی است. این پارچه تشابه زیادی به پارچه‌های نخی دارد اما تنها تفاوت آن‌ها در جنس و مواد به‌کاررفته در تولید است.

این پارچه کیفیت و جنس بسیار خوبی دارد و این امر باعث شده است تا در کشورمان محبوبیت زیادی داشته باشد. پارچه کریشه طرح و رنگ‌بندی متنوعی دارد و این امر کریشه را برای دوخت هر نوع لباس مناسب کرده است. سطح پارچه‌های کریشه کمی حالت زبر دارد و صاف نیست.

محل پیدایش پارچه کریشه

به نظر می‌رسد بسیاری از فرهنگ‌های محلی اندونزی با عشق به همه‌چیزهای رنگارنگ، به‌ویژه پارچه‌های رنگارنگ، متحد شده است. از جزیره‌ای به جزیره دیگر می‌توانید الگوها ، رنگ‌ها و روش‌های مختلفی پیدا کنید که هرکدام دارای معنی و تاریخچه مشخصی از پارچه‌های اندونزی هستند.

یکی از مهم‌ترین کشورهایی که به تولید پارچه کریشه مشغول است کشور اندونزی است و این پارچه را به این کشور منصوب کردند. این پارچه قدمت زیادی ندارد و ازجمله پارچه‌هایی که امروزه برای دوخت لباس از آن استفاده می‌شود. کشور اندونزی در  ساخت پارچه قدمت بسیار زیادی دارد و ازجمله کشورهایی است که در آن از قدیم به تولید پارچه‌های مرغوب می‌پرداختند.

پارچه کریشه2

ویژگی پارچه کریشه

این پارچه دارای ویژگی‌های خوب بسیاری است که آن را محبوب کرده است. یکی از ویژگی‌های مهم این پارچه لخت و نازک بودن آن است. این ویژگی سبب می‌شود تا در فصل‌های گرم احساس خنکی و سبکی در شما ایجاد کند. این پارچه در بین زنان محبوبیت بیشتری دارد و برای خانم‌ها مناسب‌تر است به همین دلیل برای دوخت مانتو و لباس‌های بیرونی بسیار مناسب است.

از بارزترین ویژگی‌های پارچه کریشه بدن‌نما نبودن این پارچه است. تنوع این پارچه بسیار زیاد است به همین دلیل در مورد انتخاب دست شمارا باز نگه‌داشته است تا بتوانید مطابق باسلیقه هر رنگ یا طرحی را انتخاب کنید. اگر از دیگر ویژگی‌های این پارچه عبارت‌اند از:

  • چروک پذیری کم
  • بدون آبرفت
  • اتوکشی راحت
  • شست‌وشوی آسان با هر دمایی در ماشین لباس‌شویی
  • قابل شست‌وشو بالباس‌های دیگر در ماشین لباس‌شویی
  • رنگ‌بندی متنوع

انواع پارچه کریشه

این پارچه انواع بسیار زیادی دارد ازجمله کریشه‌های موجود در بازار شامل کریشه طرح دار، کریشه ساده و کریشه مناسب مانتو است. پارچه‌های طرح دار کریشه ازلحاظ طرح انواع مختلفی دارد. این طرح‌ها ممکن است گل‌دار، هندسی یا راه‌راه باشد. از انواع مختلف آن برای لباس‌های مختلفی استفاده می‌شود.

کریشه گل‌دار معمولاً برای شومیز و پیراهن بسیار مناسب است. دوخت انواع کریشه راحت است و خیاط در هنگام دوخت دچار مشکل نمی‌شود.

پارچه کریشه1

کاربرد پارچه کریشه

این نوع پارچه‌ها با توجه به طرحی که دارد برای لباس‌های مختلف کاربرد دارد. از نوع ساده کریشه برای مانتوهای بلند استفاده می‌کنند.

این پارچه‌ها به دلیل لختی زیادی که دارند برای مانتوهای بلند مناسب هستند. از نوع طرح دار آن برای دامن استفاده می‌شود. هم‌چنین ممکن است از پارچه کریشه طرح دار برای قسمت‌های کوچکی از مانتو به‌صورت دورنگ استفاده شود.

نحوه اتوکشی پارچه کریشه

بعد از شست‌وشوی پارچه با دمای پایین و خشک شدن آن نوبت به اتو کردن آن است. برای اتو کردن پارچه کریشه باید کمی دقت کرد زیرا سطح این پارچه زبر است و صاف نیست.

هنگام اتوکشی این پارچه باید توجه کرد تا دمای اتو بسیار زیاد نباشد زیرا سطح پارچه را براق می‌کند بنابراین بهتر است برای اتو کردن کریشه از دمای ۳۵ درجه استفاده کنید. در زمان اتو بهتر است کمی سطح پارچه مرطوب باشد یا از اتوبخار برای اتو کردن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *