دسته‌بندی نشده

پارچه مناسب سوئیشرت و شلوار

سوئیشرت‌ها یکی از انواع لباس های مناسب برای فصول سرد سال هستند و معمولا این سوئیشرت‌ها را به همراه شلوار ضخیم مناسب آن استفاده می کنند. این سوئیشرت و شلوارها دارای استین‌های بلندی هستند و پارچه‌ی ضخیمی دارند تا از بدن در برابر سرما محافظت کنند. امروزه این لباس‌ها بدون محدودیت سن و جنسیت بسیار پرکاربرد هستند پس پارچه‌ی مورد استفاده در این سوئیشرت و شلوارها بسیار حائز اهمیت است. پارچه به کار رفته در این لباس‌ها اغلب از کتان، پشم و الیاف مصنوعی می‌باشد.

در ابتدا تنها ورزشکاران از این سوئیشرت و شلوارها استفاده می‌کردند زیرا هنگام ورزش کردن عرق را به خود جذب می‌کند. برای انتخاب سوئیشرت و دوخت آن باید توجه داشت که از لایه‌ی عایق برای لباس استفاده شود و از عایق مناسبی نیز استفاده شود تا هنگام رطوبت قدرت عایق آن کاهش نیابد.

پارچه مناسب سوییشرت و شلوار

یکی دیگر از معضلات انتخاب پارچه مناسب برای سوئیشرت و شلوار، انتخاب پارچه‌ای است که در عین حال که گرمای مناسب برای فصول سرد سال را فراهم می‌کند، سنگین نباشد و فرد در آن احساس راحتی داشته باشد. در بسیاری مواقع با پوشیدن تعداد زیادی لباس نیز این گرما فراهم نمی‌شود و فرد باز هم احساس سرما می‌کند و همین پوشیدن لباس‌های متعدد باعث می‌شود فرد احساس خفگی کند. در نتیجه در انتخاب پارچه‌ مناسب سوئیشرت و شلوار که هم سبک و راحت باشد و هم گرمای لازم را فراهم سازد باید دقت فراوان نمود.

جنس پارچه مناسب سوئیشرت و شلوار

از پارچه‌های مختلفی در دوخت انواع سوئیشرت و شلوار استفاده می‌شود. درون این پارچه‌ها معمولا حالت کرکی دارد که همین امر سبب گرم‌تر شدن بدن می‌شود. باید توجه داشت که در صورت استفاده از پارچه‌ی نامناسب ممکن است این کرک‌ها روی لباس یا مو قرار گیرند و به طور دائم ریزش داشته باشند، پس انتخاب پارچه‌ی مناسب برای دوخت این لباس‌ها بسیار حائز اهمیت است و باید از جنس پارچه‌ی استفاده شده در سوئیشرت و شلوار خود اطمینان حاصل کنید تا با مشکلات این چنینی روبرو نشوید. از پارچه‌های نخی،پشمی، پنبه، پولار، فاستونی، مخمل و غیره برای دوخت انواع سوئیشرت و شلوار مناسب است اما فیلازت یکی از بهترین پارچه‌ها برای دوخت انواع سوئیشرت و هودی است.

برای دوخت سوئیشرت‌ و شلوارها می‌توان از پارچه‌ی مخمل نیز استفاده کرد. مخمل نوعی پارچه کرکی است که الیاف آن از ابریشم، پنبه، کتان یا پشم می‌باشد. مخمل به دلیل جنس زیبایی که دارد برای سوئیشرت و شلوار بسیار موردعلاقه‌ی خانم‌ها است. البته باید توجه کرد که هر پارچه‌ی مخملی نیز مناسب این کار نیست.

 

پارچه مناسب سوئیشرت و شلوار 2

از پارچه‌ی فاستونی نیز برای دوخت انواع سوئیشرت و شلوار استفاده می‌شود. این پارچه طیف‌های رنگی بسیار گسترده و متنوعی دارد. الیاف پارچه‌ی فاستونی قوی، خشن، در عین حال انعطاف پذیر است و به همین دلیل برای دوخت سوئیشرت و شلوار مناسب است.

همانطور که گفته شد پارچه فیلازت، یکی از پارچه‌های محبوب برای انواع سوئیشرت و شلوار می‌باشد. این پارچه از لحاظ ثبات رنگ در شستشو مقاومت بسیار بالایی دارد، هم چنین این پارچه کاملا ضد چروک بوده، پرز نمی دهد و لول نیز نمی‌شود .این پارچه به دلیل جنس به خصوص آن برای دوخت انواع سوئیشرت و شلوار‌های ورزشی مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *