دسته‌بندی نشده

پارچه مناسب دامن

پارچه مناسب دامن1

دامن‌ها یکی از زیباترین لباس‌های موجود در کمد خانم‌ها است. دامن‌ها انواع مختلفی دارند و بسته به کاربرد و فصول مختلف سال می‌توان از پارچه های متفاوتی در دوخت انواع دامن بهره برد.

باید توجه داشته باشید که برای دوخت دامن، باید دامن به طور کامل سایز و اندازه‌ی شما باشد وگرنه دامن به دور کمر شما می‌چرخد. انواع مختلف دامن‌ها شامل دامن چین دار، کلوش، لنگی، ترک، پفی و غیره می‌باشد.

انواع پارچه‌هایی که مناسب برای دوخت دامن هستند را می‌توان در تمام مغازه‌های پارچه فروشی خریداری نمایید، اما توجه کنید که برای دامن های راحتی از پارچه های نازک و راحت مانند تور، حریر و نخی استفاده کنید و برای دامن های رسمی از پارچه های کتانی، کرپ یا ساتن.

پارچه مناسب دامن1

انتخاب دامن مناسب

برای دوخت دامن باید به نکات بسیار زیادی توجه کرد و ابتدا از میان انواع دامن، دامن موردنظر را انتخاب نمود و سپس به خرید پارچه‌ی مناسب پرداخت. برای همین نیاز است که با برخی مدل‌های دامن آشنا شویم.

دامن کلوش

دامن کلوش یکی از انواع دامن بسیار محبوب خانم‌ها است. کلوش دامنی بلند است که از بالا به پایین گشاد می‌شود. اغلب پارچه‌هایی که برای دوخت انواع دامن کلوش استفاده می‌شود شامل پارچه‌های نخی، کتان، حریر، پنبه یا تور می باشد. باید در نظر داشته باشید که برای استفاده از پارچه‌های خیلی نازک مانند تور، حتما باید از یک آستری مناسب استفاده کنید. آستری دامن همواره باید از بلندی اصلی دامن پنج سانتی‌متر کوتاه‌تر باشد تا از زیر دامن بیرون نزند.

 

دامن مدادی

 

یکی دیگر از انواع دامن‌های پرکاربرد دامن‌های مدادی هستند. این دامن‌ها معمولا از کمر کشاد بوده و به سختی اندازه می‌شوند. پس در دوخت این گونه دامن‌ها باید دقت لازم را به کار برد.

دامن A-Line

این دامن‌ها را به دلیل شکل A مانند آنان به این نام می‌نامند. بلندی این دامن‌ها معمولا تا زانو می‌باشد و هیچ چین یا چاکی در آن‌ها دیده نمی‌شود. این دامن‌ها در قسمت پایینی نست به بالای دامن گشادتر هستند.

 

پارچه مناسب دامن 2

 

دامن دایره ای

دامن‌های دایره‌ای را به عنوان دامن اسکیت بازان نیز می‌شناسند. این دامن‌ها به شکل دایره دوخته می‌شوند و هیچ نوع ساسون، جمع شدگی یا چینی در آن‌ها دیده نمی‌شود. این نوع دامن‌ها بین کسانی که دامن‌های ساده و بدون تزئینات را می‌پسندند بسیار محبوب است.

دامن ماکسی

این دامن از انواع دامن‌های بلند است که بلندی آن تا قوزک پا می‌رسد. البته برخی افراد نیز مدل‌های بلندتر این دامن‌ها را می‌پسندند. معمولا افراد کوتاه قد از مدل بلندتر این نوع دامن که روی زمین کشیده می‌شود استفاده می‌کنند.

دامن مینی

دامن‌های مینی جز دسته‌ی دامن‌های کوتاهی قرار می‌گیرند که معمولا بلندی آنان تا بالای زانو قرار می‌گیرد. قد متوسط این دامن ها از کمر تا پایین در حدود ۲۵ تا ۳۵ سانتی متر است. اما برای افراد بلند قد معمولا این مقدار افزایش می‌یابد. به طور کلی این مدل بیشتر مناسب خانم‌های کوتاه قد می‌باشد.

مدل‌های دیگر دامن مانند دامن Wrap (لُنگی)، دامن Tulip و غیره نیز بین خانم‌ها بسیار محبوب است. هر کدام از این مدل دامن‌ها پارچه‌ی مخصوص به خود دارند که بهترین آن پارچه‌ی فیلازت می‌باشد که برای انواع مختلف این مدل‌ها کاربرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *